Řešíte nadváhu. A co lymfa? Zkuste ji rozproudit!

Máte plnou hlavu vlastní nadváhy a řešíte problémy s hubnutím. Hledáte a zkoušíte možné i nemožné diety, nic se nedaří, kýžený efekt se nedostavuje, a když tak jenom krátkodobě a všechno se zase vrátí se železnou pravidelností do starých kolejí. Nebojte se, nejste jediní. Příčinou vašich problémů totiž může být lymfa. Váš organismus může trpět zavodňováním a zadržováním vody. Nedaří se vám zhubnout, zkuste rozproudit lymfu!

Lymfa je mléčně zbarvená tekutina, která koluje v lymfatické soustavě. Jedná se o jednosměrnou soustavu lidského těla vedoucí z mezibuněčných prostor do krve lymfatickými (mízními) cévami. Hlavní funkce lymfatické soustavy jsou: odvod tkáňového moku z tkání ve formě lymfy; odvod tuků ve formě kapének do horní duté žíly; obranný mechanismus – mízní uzliny; odvádění z těla produktů metabolismu (škodlivých, nepotřebných látek); vede do krve živiny a podílí se rovněž na stálosti vnitřního prostředí.

Tak proč se zabývat lymfou? Naše tělo má velkou schopnost regenerace, ale musíme mu k tomu vytvořit správné podmínky. Náš lymfatický systém ovlivňuje spoustu funkcí v těle. Lymfatická soustava úzce souvisí se zavodněním. Lymfatický systém ovlivňuje i žilní a cévní systém, proto nás mohou bolet žíly. Lymfa čistí přes uzliny odpadní látky z těla jako: chemické látky z léků, ze stravy, přebytky hormonů, tukové buňky, soli, bakterie a jiné toxiny.

Takže lymfatický systém je taková naše čistička. Pokud máme odpadních látek moc, vinou nedostatečného pohybu, pitného režimu nebo konzumací nekvalitních potravin, začnou se projevovat bolesti nohou – nejčastěji křečemi a napětím v lýtkách.

shutterstock_391986649

Mezi příznaky však patří i nateklý obličej, otoky pod víčky, otoky kotníků, ale i nadýmání, alergické reakce různého druhu, obezita nebo celulitida. Důležité je si uvědomit, že lymfatické otoky nejsou primárně kosmetický problém, jde o závažný příznak toho, že náš organismus není v rovnováze. Problémy s lymfatickou soustavou pramení z nezdravého, hektického způsobu života, tak jako celá řada dalších chorob a zdravotních obtíží. Moderní doba nám nabízí řadu výhod, nemáme problém s nedostatkem potravy, zdravotnictví funguje na vysoké úrovni, přesto zdravotních problémů mezi obyvatelstvem neubývá, spíše naopak. Věková hranice nemocných jedinců se stále snižuje. Všechny tyto problematické symptomy moderní doby vnímáme. Tušíme, že hlavní vinu za zdravotní problémy nese stres, spěch, neschopnost zastavit, vypnout, odpočívat.

A v tom je kámen úrazu. Každé tělo má svoji kapacitu, i když vydrží opravdu hodně, nejde jej namáhat a vyčerpávat do nekonečna. Pokud se rozhodnete řešit problémy s nadváhou cvičením a přitom neprovedete řádnou očistu organismu, úspěch se nedostaví anebo jen na krátký čas. Jo Jo efekt je skutečný problém.

Řešením je lymfodrenáž, která vám otevře a vyprázdní lymfatické uzliny, aby měly toxiny kam odtékat. Nemusíte se bát, i když slovo lymfodrenáž může někomu nahánět strach, jedná se o pouhou masáž – ta může být ruční nebo strojová.

shutterstock_130571912

 

Velmi pozitivní vliv na celou lymfatickou soustavu má očistná kúra Trizones, a to je šance pro všechny, kteří s ní mají nemalé potíže. Očištěný organismus s probuzenou lymfatickou soustavou je ideálním začátkem vaší snahy o změnu životního stylu. Nyní je správný čas na pohyb, cvičení, změnu stravování – omezte konzumaci lepku, jezte víc zeleniny.

Lymfu lze v dobré kondici udržovat snadno i doma – jednoduchým ošetřením končetin, stačí si jen vybrat kvalitní gel nebo krém. Natírejte se před spaním, vždy směrem k srdci – to je velmi důležité! Budete lépe spát a vaše tělo, včetně lymfatického systému přes noc skvěle zregeneruje. Vhodná je samozřejmě i konzumace speciálních bylinných čajů, jejichž složení je navrženo na podporu lymfatické soustavy. A to je opravdu dostatečná péče o vaše zdraví, tak dobrou náladu a s elánem to půjde skoro samo.

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.